Hehetalia

Oto Świat, Panie i Panowie, Panowie i Panie!
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Kongeriget Danmark

Go down 
AutorWiadomość
Dania

Dania

Liczba postów : 3
Join date : 25/06/2016

PisanieTemat: Kongeriget Danmark   Nie Lip 03, 2016 12:30 am

1. Nazwa państwa/rejonu: Dania, Królestwo Danii
2. Imię i nazwisko: Mathias Køhler
3. Wygląd:
  Dania jest drugim pod względem wzrostu Skandynawem pośród nordyckiej piątki. Jego wzrost mieści się w około 180-185 cm. Wyższy od niego jest w tym towarzystwie jedynie Szwecja. Mathias to typowy przedstawiciel rasy aryjskiej - blondyn o niebieskich, bystrych oczach. Jego fryzura wygląda jak jeden, wielki, nieogarnięty chaos. Brwi Duńczyka są ciemne i wyraźnie zaznaczone. Twarz mężczyzny jest smukła, pociągła z wyraźnie zarysowanymi kościami policzkowymi i szczęką.
Jeśli idzie o budowę ciała Dania poza tym, że jest wysoki, jest także i delikatnie umięśniony.
Zwykle zobaczyć go można w długim, czarnym płaszczu z czerwonymi mankietami, czerwonych spodniach, koszuli i przylegających do łydki kozakach. Do tego wszystkiego zakłada czarny krawat i furażerkę.
Za jego broń służy sporych rozmiarów topór.

4. Charakter:
  Na pierwszy rzut oka Mathias wygląda na pewnego siebie mężczyznę z bardzo dużym poczuciem humoru i jeszcze większym pokładem energii i zapałem do pracy. Tak też i jest, jeśli pozna się go bliżej, jednak tylko najbliżsi mają monopol na prawdziwie ciepłe i opiekuńcze serce Danii. Jest niezwykle upartą osobą. Upór ten przejawia się w jego ambicjach i planach - dobrze wie czego chce i stanowczo to akcentuje. Pewny swoich możliwości rzadko słucha rad innych, kiedy już sobie obierze konkretny cel. W wyniku tego bywa apodyktyczny i wymagający, twierdząc, że jego zdolności organizacyjne pomogą skończyć robotę szybko i solidnie, dlatego czasami innym jest się trudno z nim dogadać.
Przez ostatnie wydarzenia mające miejsce w Europie i na Bliskim      Wschodzie, Dania zmienił nieco swoje podejście do spraw dotyczących bezpośrednio ludzi. Nabrał powagi i wyrozumialej spojrzał na tych wokół siebie. Pomimo tego, wciąż siedzi w nim ten sam zabawny i energiczny chłopak, którego pod wpływem natłoku poważniejszych spraw, musiał schować w sobie nieco głębiej.
Z biegiem czasu Dania zdystansował się względem innych, szczególnie wobec krajów skandynawskich. Dlaczego? Ze względu na samopoczucie, które mu towarzyszyło w ich towarzystwie w ostatnich latach. Minęło przynajmniej kilka lat zanim Mathias  zaczął poważniej zastanawiać się nad swoimi relacjami z  innymi - nigdy nie były wyjątkowo przyjazne, ale teraz było mu po prostu pusto. Znał powód, przez który tak go traktowano w gronie skandynawskim  (tz. wiadomo jak reszta Skandynawów traktuje Danię - jako głośnego, nieznośnego alkoholika, który jest nieco irytujący), ale wciąż nosił w sobie poczucie niesprawiedliwości. Jednak nie pozwolił sobie na popadanie w negatywne nastroje i uznał, że czas na zmiany. Zwrócił się więc w stronę krajów środkowo-europejskich by nabrać nowych sił i doświadczeń, ograniczając tym samym nieco kontakt z resztą krajów nordyckich. Oczywiście - nie aż tak bardzo jak można byłoby sobie wyobrażać. Po prostu - nie zawracał im dupy tak często jak kiedyś.
  Blondyn bardzo często uwagi kierowane w jego stronę traktuje jako żartobliwe i się z nich śmieje, ale wystarczy jedno nieodpowiednie lub ostrzejsze słowo czy podniesiony ton, by wyprowadzić go z równowagi i sprowokować do nieprzyjemnej wymiany zdań. Mimo tego, stara się trzymać negatywne emocje na wodzy. Zbyt dobrze pamiętał, kiedy w przeszłości z braku opanowania podnosił rękę na innych, tym samym prowokując konflikty, a nawet wojny. Mathias jest osobą, która nie pozwoli sobie na brak jakiegokolwiek szacunku względem siebie. Wtedy najczęściej w akcie zemsty odpłaca się dokładnie tym samym lub całkowicie ignoruję taką osobę. Dania jest typem człowieka, który na początku znajomości jest bardzo entuzjastycznie nastawiony do wszystkiego i wszystkich. Nie lubi narzekać i nie lubi, kiedy robi to ktoś inny tuż nad jego uchem.

5. Relacje:
Norden: zbiorowe określenie krajów skandynawskich i Finlandii. Kraje należące do Norden współpracują ze sobą na wielu polach, wspierają się, a zarazem szanują swoją odrębność i indywidualne podejście do różnych spraw.

  Norwegia - Między Danią a Norwegią relacje są nieco skomplikowane. Na przestrzeni wieków co chwilę jeden miał coś do czynienia z drugim. Tak więc - znają się dobrze. Można by rzec nawet bardzo dobrze. Mimo tego Mathias zdystansował nieco swój kontakt z Norwegią ze względu na swoją małą przemianę, w wyniku czego momentami, najczęściej gdy nie jest w humorze, nawet unika Norwega, a kiedy trzeba - potrafi być nie miły względem niego, czego wcześniej nie potrafił. Tak czy siak - nie potrafi się od niego całkowicie odciąć. Trzyma go przy Askelu przywiązanie. Bez niego czułby się osamotniony.

Szwecja -  Ze Szwecją Dania nie ma jakichś świetnych relacji. Ile to oni mieli ze sobą wojen przez te wszystkie wieki? Mimo tego, związki kulturowe i wielki most Øresund nieco złagodził urazę Mathiasa, którą żywił do Szweda. Teraz i tak jest w miarę znośnie, lecz nawet to nie przekonało Duńczyka do wycofania się z decyzji o ograniczeniu kontaktu. Jego jednak również nie chce od siebie odsuwać na "miliony kilometrów", ponieważ tak samo jak do Norge - Dania jest do Szweda przywiązany. Bez niego też czułby się sam.

Finladnia - Tino jest Mathiasowi obojętny. Nie mieli ze sobą żadnych zatargów czy powodów do wspólnego świętowania. Nigdy też z resztą nie zwracał na niego jakiejś większej uwagi, nawet podczas wojen ze Szwecją. Uważa go za kraj niegroźny.

Islandia - Z tym panem Dan również nie ma jakiejś długiej, wspólnej historii. Islandczyk najpierw uzależniony od Norwegii, potem od Danii i tak ostatecznie odzyskał niepodległość w roku 1918 z królem duńskim jako tytularną głową państwa. Islandia ogłosiła się republiką w 1944. Kiedyś uczył go swojego języka, jednak teraz nie jest mu to na rękę. Do dzisiaj traktuje go jak młodszego brata.

---

Niemcy - Mathias dzięki swojemu pozytywnemu usposobieniu puścił w niepamięć to, co się działo między nimi podczas II Wojny Światowej, a nawet i wcześniej (konflikty o Schleswig). Dania tak czy siak poddał się wtedy praktycznie od razu, ratując przy tym większość budynków i zabytków na swoich terenach. Miał świadomość tego, że szans z nazistowskimi Niemcami nie ma, a bunt mógłby kosztować go nawet życie. Aktualnie obydwoje są członkami NATO i UE, a ich relacje są w miarę w porządku.

Holandia - Duńczyk i Holender mieli za sobą również kilka konfliktów zbrojnych. Zwykle wyglądało to tak że, Dania był w "przyjaznych" stosunkach z kimś kto akurat walczył przeciw Holendrom. Poza UE i wspólnymi żołnierzami na Bliskim Wschodzie są dobrymi znajomymi.

Anglia - Mathias wciąż pamięta jak podczas walk w 1801 roku Anglia najechał Kopenhagę, niszcząc jej mniejszą (ale ważne, że jakąkolwiek) część. Ich relacje znormalizowały się dopiero w drugiej połowie XIX w. Aktualnie obydwoje współpracują rozwiązując problemy dotyczące terroryzmu. Można by rzec że, Duńczyk dzięki tej współpracy polubił Angola. Jak jednak wygląda to w drugą stronę? - Nie wiadomo.

Mołdawia - Dan współpracuje wraz z Mołdawią prowadząc programy, mające na celu zlikwidowanie handlu ludźmi oraz przestrzeganie praw człowieka w Mołdawii. Kiedy to w roku 2009 Mołdawia została bardzo zniszczona Dania wraz ze Szwecją postanowili przeznaczyć spore sumy na odbudowanie infrastruktury tego państwa. Poza tym, jest wobec chłopaka obojętny mimo, że ten najwyraźniej go lubi.

Ameryka - Skandynaw wraz z Ameryką również nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. Mimo to, Dania lubi chłopaka ze względu na jego pozytywne podejście. Ich współpraca w NATO bardzo wpłynęła na ich relację, oczywiście w pozytywnym sensie. Mathias wspomaga wojska amerykańskie swoimi ludźmi w Afganistanie i Kosovie.

Rosja - Jest to chyba aktualnie jedyny kraj, którego Mathias się obawia. Grożenie mu atomówkami w marcu 2015 roku nie było czymś przyjemnym. Wcześniej ich kontakty nie były złe, gdyż byli świetnymi partnerami w handlu.

6. Ciekawostki:
  -Motto kraju - "Boża pomoc, miłość Narodu, siła Danii".

  -W Danii na rowerach jeżdżą wszyscy niezależnie od wieku i zamożności. Wszędzie są wytyczone ciekawe trasy rowerowe, a rowerzyści (szczególnie w dużych miastach) mają pierwszeństwo na drogach. Sieć dróg rowerowych w Danii wynosi 10 000 km.

  -Dania jest najstarszą monarchią europejską z zachowaną ciągłością dziedzicznej władzy monarszej.

  -Jest bardzo bezpiecznym krajem. Prawie wcale nie zdarzają się tu kradzieże. Dzieci zostawiają zabawki w piaskownicy, dorośli nie przywiązują rowerów na ulicy. Duńczycy nie używają w oknach firanek, a przechodnie nie zaglądają do nich dyskretnie odwracając wzrok.

  -Kraj ten ma najstarszą flagę na świecie.

  -Narodowe zwierzę to mityczny lew, łabędź niemy i motyl rusałka pokrzywnik.Prussia has 5 meters. Nohomo.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Prusy
Admin
Prusy

Liczba postów : 59
Join date : 21/06/2016

PisanieTemat: Re: Kongeriget Danmark   Nie Lip 03, 2016 12:36 am

Kurna nawet masz jakąś Mołdawie, a mnie nie.
#NotNice stawiasz mi piwo.
Ale generalnie ok, AKCEPT.
( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

_________________
We will stand by your side
filled with hope and filled with pride
We are more than we are
We are one

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Kongeriget Danmark
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Hehetalia :: Te obowiązkowe kwestie :: Karty Postaci-
Skocz do: